Ing. Soňa Koyšová, SAKHom.

www.tophomeopat.eu

kontakt: 0905 810 843

skype- sona.koysova

e-mail: sona.koysova@gmail.com

Homeopatia je moja veľká láska. K homeopatii ma priviedol môj syn. Keď sa takmer pred 20timi rokmi po dlhých mesiacoch strávených v nemocnici narodil, nebol celkom v poriadku a prognózy lekárov zneli veľmi hrozivo. Klasická medicína pri ňom zlyhávala. S verdiktom lekárov som sa však nechcela zmieriť. Začala som hľadať inú, alternatívnu pomoc. Keďže som počula aj o homeopatii, vyhľadala som špecialistku, ktorá liečila touto metódou. Po vyšetrení a podaní homeopatických liekov sa z uplakaného , nespavého a nepokojného dieťaťa , s ktorým bolo treba denne cvičiť , stalo dieťa úplne zdravé, usmievavé a spokojné. Táto metóda liečenia ma tak očarila, že som začala pátrať, ako je to vlastne možné. Zisťovala som, čo všetko sa dá homeopatiou vyliečiť a postupne som prišla na to, že takmer neexistuje choroba, ktorá sa touto metódou liečiť nedá. Takže keď odvtedy niekto v mojej rodine ochorel, nepoužila som klasické, chemické lieky z lekárne, ale lieky homeopatické. Nasledovalo asi 10 rokov samoštúdia a obrovské množstvo prečítanej homeopatickej literatúry.

Ale keď otvorili homeopatickú akadémiu aj na Slovensku, hneď som sa do nej prihlásila. Štúdium homeopatie nie je vôbec jednoduché, je to náročná a dlhá cesta, vlastne štúdium na celý život. Od ukončenia takmer päťročného štúdia pracujem ako profesionálny diplomovaný klasický homeopat s praxou v Bratislave .

„ Mala som obrovské šťastie, že na Slovensku som mohla študovať homeopatiu na škole, ktorá má svetovú úroveň, vedie ju veľmi talentovaný a nadšený lekár - homeopat, ktorý vie študentom sprostredkovať najnovšie moderné poznatky z tohto oboru, ako aj položiť dobré a hlboké základy z klasickej homeopatie.“ Každoročne mám česť sa zúčastňovať niekoľkých homeopatických kongresov, kde nám prednášajú najlepší súčasní homeopati z celého sveta. Vďaka ich novým a prevratným systémom, dokážeme dnes predpísať aj lieky, ktoré donedávna boli v homeopatii úplne neznáme a tak vyliečiť aj tých našich pacientov , ktorým známe lieky nepomáhajú, alebo pomáhajú len čiastočne.

Za roky praxe prešli mojou ambulanciou stovky pacientov, od novorodeniatok, cez teenagerov, dospelých aj starších, ktorí potrebovali pomôcť. Veľmi rada liečim deti a darí sa mi s nimi. Často liečim celé rodiny, aj niekoľko generácií. Niektorí pacienti sa stali aj mojimi priateľmi či dobrými známymi. Vzťah homeopat –pacient môže byť veľmi dôverný, celkom iný, ako u klasického lekára, nakoľko pri vyšetrení sa podrobne zaujímam o pacientov život, jeho vzťahy, lásky, koníčky , detstvo – nielen o jeho telesné ochorenie.


Doplnkovo sa venujem aj Bachovej kvetovej terapii, teda predpisom bachových kvapiek, ktoré si dajú pacienti namiešať v lekárni. „Kombinujem to často krát preto, lebo ľudia majú veľa psychických problémov a blokov a Bachová kvetová terapia ich dokáže pekne uvoľniť, čím sa naštartuje „samoliečenie tela“. Pokiaľ príde klient na homeopatické vyšetrenie, za Bachovú kvetovú terapiu neplatí.


Dokážem o homeopatii rozprávať celé hodiny, preto usporadúvam aj prednášky, kde verejnosť s touto veľmi účinnou liečbou zoznamujem. Dostala som aj príležitosť prednášať študentom homeopatie na akadémii, kde som im viackrát priblížila úspešné prípady vyliečených pacientov z mojej praxe.


Liečba homeopatiou je moja veľká vášeň, mám to šťastie, že moja práca je aj moje potešenie, rada čítam a študujem všetky tie krásne homeopatické knihy a som nadšená, keď sa pacient vylieči. Zdá sa, že sa napĺňa veštba, ktorú som sa dozvedela pri svojej návšteve v Indii, z kroniky akáša , napísanú na palmových listoch. Bolo mi povedané, že svoj život zasvätím liečbe ľudí a svojej láske - homeopatii.


Veď to, čo je dané zhora, je zmyslom života každého z nás.