Homeopatia v médiách

  • Televízia
  • Tlač
  • Blogy

Homeopatia a kresťanstvo

Peter Matu poukazuje vo svojom článku „Homeopatia a kresťanstvo“ na to, že homeopatia je s kresťanskou vierou kompatibilná a nie je dôvod sa jej obávať. Tento článok tiež vyvracia nepravdivé tvrdenia a mýty, ktoré o homeopatii rezonujú v kresťanských kruhoch.

Aj napriek tomu, že sa homeopatia na Slovensku ako liečebná metóda používa už viac ako dvadsať rokov, naďalej zostáva byť medzi kresťanmi pomerne kontroverznou a diskutovanou témou. K tomu prispela hlavne negatívna kampaň zo strany niektorých hnutí v cirkvi (ale aj mnohých jej individuálnych predstaviteľov z radov kňazov a rehoľníkov), najmä tých radikálnejšie orientovaných (obzvlášť aktívna je v tomto smere najmä charizmatická obnova), ktorí sa rozhodli z nejakého dôvodu homeopatiu spájať s okultizmom, a to aj napriek oficiálnym vyjadreniam KBS (Konferencia biskupov Slovenska, 1996 et 2008), v ktorých sa jasne hovorí, že homeopatiu nie je dobré spájať s mágiou a že homeopatia je problém medicínsky a odborný.

Čítajte viac: http://matu.blog.sme.sk/c/337742/Homeopatia-a-krestanstvo.html#ixzz2xAt89O92

Homeopatia a Oriflame sú od diabla!

Satirický článok Tomáša Výbocha, ktorý ho napísal ako reakciu na populárny článok bývalej homeopatky.

Ako sa to všetko začalo V lete som sa zúčastnil známeho kresťanského festivalu na Slovensku, kde mala prednášku bývalá liečiteľka. Keďže viem, ako sa k liečiteľstvu a alternatívnym smerom liečby väčšina kresťanov stavia, bol som vnútorne pripravený, ale to čo prišlo, predčilo všetky moje očakávania. Napätému obecenstvu zloženému prevažne z mladých tínedžerov pani rozprávala fantastický príbeh, ako ju babka chcela iniciovať do jej novej úlohy, ako sa premenila na muchu, liečila nádory za tri dni a podobne. Vravela, že bola služobníčkou diabla, a všetci, ktorí robia podobné veci, sú služobníci diabla tiež. Pretože liečiteľstvo je podľa nej biela mágia a tá je zakázaná. To už som mal väčšinu krvi z môjho tela v hlave, avšak vyvrcholenie ešte len prišlo. Pani rozprávala veľmi sebavedome, zanietene, podobne ako keď vidíte náruživých kresťanských kazateľov vysvetľovať evanjelium. Naozaj jej chýbal už len sudcovský talár. Po prednáške sa začalo s menovaním všetkého, čo je od diabla. Nechýbali bojové umenia, Waldorfská škola, New age, počúvanie relaxačnej hudby, v ktorej sú vraj začarované akési zaklínadlá, klasická čínska medicína no a nakoniec i homeopatia. V tej chvíli som sa postavil, na podávanie námietok už nebol žiaľ čas a s odporom som súdnu sieň opustil. Našťastie nechýbal moment, ktorý to celé zaklincoval a ktorý bol už tak groteskný, že viac už hádam ani byť nemohol, keď pani sudkyňa vyhlásila, že služobníci diabla sú aj tí ľudia, ktorí vyrábajú známu kozmetiku Oriflame. Povedal som si, že nemôže existovať človek, ktorý takým bludom verí.

Mýlil som sa.​

Čítajte viac: http://tomasvyboch.blog.sme.sk/c/336933/Homeopatia-a-Oriflame-su-od-diabla.html#ixzz2xAv7Vw1o​